WordPress zmiana serwera

Zmiana serwera przeniesienie WordPress z jednego serwera na drugi.

Czasami bywa tak że musimy przenieść stronę z jednego serwera na drugi, powody mogą być różne obecna usługa hostingowa nam nie odpowiada pod względem obsługi, zmieniamy serwer z powodu ceny i poszukania lepszej oferty lub poprostu chcemy przenieść strony na inny hosting.

Samo przeniesienie strony nie jest zbytnio skomplikowane, jednak wymagana jest minimalna wiedza z zakresu kopiowania plików FTP oraz obsługi baz danych.

Zasada przenoszenia wordpress z serwera na serwer

1. skopiować wszystkie pliki strony wordpress z obecnego serwera za pomocą FTP gdzie znajduje się nasza strona  na dysk lokalny

2. eksportować bazę danych przez phpMyAdmin na dysk lokalny

3. zedytować bazę danych np edytorem polecam Notepad++ bardzo dobrze radzi sobie z dużymi i ciężkimi plikami baz danych zmieniając wszystkie ścieżki adresu strony jakasnazwa.pl na nową domenę nowadomena.pl z belki Szukaj/Zmień proces zajmuje 10 sekund jest automatyczny

oczywiście zmiany adresu i edycję bazy danych dokonujemy tylko w przypadku jeżeli stronę przenosimy pod nową domenę, jeżeli domena i adres strony nie ulega zmianie operacja ta nie jest konieczna (wykonać jednak musimy zmianę DNS domeny kierując ją na nowy hosting, oczywiście wcześniej podpinając domenę na serwerze np. przez cpanel, DNS otrzymamy od firmy hostingowej zazwyczaj są wysyłane w liście aktywacyjnym serwera)

4. wgrać pliki na docelowy serwer

5. zimportować zedytowaną msql też za pomocą phpMyAdmin (lub wgrać oryginalną pobraną ze starego hostingu)

6. zedytować plik wp-config.php znajdujący się w głównym katalogu wordpress wprowadzając dane dostępowe do serwer (hasło, nazwa użytkownika i nazwa msql)

// ** MySQL settings – You can get this info from your web host ** //
/** The name of the database for WordPress */
define(‘DB_NAME’, ‘database_name_here’);

/** MySQL database username */
define(‘DB_USER’, ‘username_here’);

/** MySQL database password */
define(‘DB_PASSWORD’, ‘password_here’);

/** MySQL hostname */
define(‘DB_HOST’, ‘localhost’);

całość z kopiowaniem plików zajmuje 20-30 min.

po docelowej instalacji polecam zabezpieczamy dodatkowo wordpress przynajmniej minimalnie wtyczką All In One WP Security & Firewall

https://pl.wordpress.org/plugins/all-in-one-wp-security-and-firewall/

 

po przenosinach WordPress radzę skontrolować poprawność działania wtyczek oraz samej strony

KONIEC

koszt przeniesienia strony zlecając to programiście to zazwyczaj budżet 70-120 zł. (brutto) jeżeli potrzebują Państwo pomocy lub chcą zlecić taką usługę zapraszam do kontaktu:

Przemysław Mosielski

kreacja@kreacjastronpoznan.pl

tel. 888 537 633

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =