Aktualizacja strony WordPress

Aktualizacja zarządzanie stroną internetową wordpress.

Tworząc strony wordpress dla klientów doradzamy wykonanie strony na tym cms a jednym z powodów jest łatwość administrowania i zarządzania stroną. Przykładowo system Joomla dodając  nową podstronę najpierw musimy napisać artykuł później go opublikować a następnie przypisać do danej kategorii wymaga to wprawy i zajmuje znacznie więcej czasu niż dodanie lub edycja nowej podstrony we wordpress. Sam system dodania podstron oraz wpisów jest intuicyjny i nastawiony na zwykłego użytkownika czyli zarówno osoba wyznaczona w danej firmie do zarządzania stroną internetową sobie z nią poradzi jak i bardziej zaawansowany użytkownik.

Kilka dodatkowych wtyczek mogące ułatwić nam edycję treści na systemie wordpress, standardowy wordpress nie ma np rodzaju wyboru czcionki podczas edycji treści na podstronie poniżej przygotowaliśmy plugin który rozwiązuje ten problem, został on przez nas przerobiony przez wprowadzenie najbardziej popularnych fontów z polskim kodowaniem znaków.

Wtyczka wordpress wybór rodzaju czcionki podczas edycji treści

przykład po zainstalowaniu wtyczki, w panelu edycji podstrony lub treści otrzymujemy dodatkowe okno wyboru rodzaju czcionki oraz jej rozmiaru (bardziej precyzyjne niż wybór rozmiaru przez Akapit 1, Akapit 2 itd):

 

wtyczka do pobrania z naszego działu download:  webfonts

 

Kolejną ciekawą wtyczką wordpress jest plugin rozszerzający podstawową paletę barw w edytorze

po standardowej instalacji wtyczki otrzymujemy większą barwę kolorów zmiany koloru pisanego tekstu

 

po instalacji należy wtyczkę dodatkowo skonfigurować w zakładce menu wordpress po lewej Ustawienia/Central Color Palette

 

 

wybierając Rows 13 / Columns 18 / oraz zaznaczjąc Add to Visual Editor / Add to Theme Customizer / + Save potwierdzenie wyboru

wtyczka do pobrania z naszego działu download: color

 

Justowanie tekstu wordpress

Standardowo edytor tinymce wbudowany we wordpress nie ma justowania tekstu, jest wprawdzie jego wyśrodkowaniem wyrównanie do prawej i lewej strony brak jednak w belce edycji treści justowania, tu z pomocą przyjdzie nam edycja html danej podstrony.

Aby wyjustować tekst edytując podstronę przechodzimy w edytorze z edycji Wizualny na Tekstowy i dopisujemy kod html

w kodzie przed tekstem <div dir=”auto” align=”justify”>  jakiś nas tekst i zamykamy </div>

przykład:

<div dir=”auto” align=”justify”>jakis tekst do wyjustowania</div>

lub mniej poprawna forma w razie problemów z div

<p align=”justify”>jakis tekst do wyjustowania</p>

 

Jeżeli potrzebują Państwo wsparcia podczas edycji lub aktualizacji strony firmowej internetowej zapraszamy do kontaktu, ceny rozbudowy strony internetowej, aktualizacji tekstu, wstawienia zdjęć, dodania nowej podstrony zaczynają się u nas od 10 zł. (brutto)

kontakt: tel 888 537 633 lub zapytanie kreacja@kreacjastronpoznan.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 9 =